Seeneviktoriin

Kutsume 6.-12. klasside õpilasi osalema seeneviktoriinil, mis toimub 18. oktoobril 2018 kell 10.00-14.00 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee.

Viktoriinil esitatakse küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste, samuti söödavuse ja mürgisuse kohta. Osalejad peavad tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele.

Osalemise tingimused

  1. Seeneviktoriinil saavad osaleda 6.-12. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased.

  2. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.

  3. Viktoriinil osalemiseks tuleb registreerida oma võistkond veebikeskkonnas www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/. Registreerumine lõpeb 17. oktoobril 2018 kell 14.00. Registreerumisel valige vorm “Võistkond”, real “Viktoriin” rippmenüüst “TÜ loodusmuuseumi seeneviktoriin” ning täitke vormil kõik väljad. Real “Klass” palun märkige kõikide osalejate klassid. Võistkondade esindajate e-posti aadressile saadetakse kinnituskiri koos kasutajatunnuse ja parooliga.

  4. Seeneviktoriin toimub 18. oktoobril kella 10.00-14.00Vastamine võtab aega u 45 minutit. Osalemiseks tuleb sisse logida veebikeskkonda www.loodusheli.ee registreerumisel saadud kasutajatunnuse ja parooliga. Küsimused esitatakse ükshaaval ja vastamine toimub küsimuste esitamise järjekorras. Pärast kella 14 vastuseid enam salvestada ei saa. 

  5. Parimate seenetundjate vahel loositakse välja auhinnad.

  6. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Seeneviktoriiniks valmistumine

Enne viktoriini soovitame osalejatel tundma õppida seente mitmekesisust, tunnuseid, eluviisi, nende söödavust ja mürgisust ning määrama seeni välimuse järgi.

Soovitame lugeda järgmist kirjandust:


Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee