Näitused ja üritused

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näitustel saad õppida tundma loodust ja kaasa mõelda, milline on inimtegevuse mõju loodusele. Samuti toimub meil mitmeid regulaarseid üritusi, millest tasub osa võtta.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Tartu Ülikooli botaanikaaed

  

  

Näitused mujal

Meie näitusi on võimalik näha ka teistes muuseumides ja külastuskeskustes üle Eesti. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „Hirmus kallis maapõu“ räägib sellest, mida igaüks peaks teadma vastuolulistest mineraalidest ja kivimitest, et hoida keskkonda ja oma tervist. Praegu näeb seda näitust Pernova loodusmajas. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele. Näitus on 2023. aasta septembrini avatud Tallinna Loomaaia hariduskeskuse fuajees. Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik Linn“ võidutööde rändnäitus rändas vahepeal Tallinna Botaanikaaias kui ka Rahvusarhiivi Noora maja fuajees.

Näituse eksponaadid

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“

Näituse visuaal

Näitus „Hirmus kallis maapõu“

Fotokonkursi „Metsik linn“ parimad tööd

Loodusfestivali fotokonkursi „Metsik Linn“ võidutööde rändnäitus

Näitused veebis

Kolme põnevat erisugust näitust saad uurida ka veebis! Üks nendest on rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, mis tutvustab loodusteaduste põhilisi uurimissuundi viimase 100 aasta jooksul. Näitus „Kaduvate liikide kannul“ annab ülevaate meie püsiekspositsioonis oleva 40 loomaliigi haruldaseks muutumise lugudest ja olulisematest põhjustest, miks liigid massiliselt välja surevad. Kolmas näitus „Elurikas Emajõgi“ tutvustab Emajõega seotud ökosüsteemi teenuseid, elupaikade mitmekesisust ja liigirikkust.

Näituse „Elurikas Emajõgi“ visuaal: inimesed sõidavad lodjaga Emajõel

Näitus „Elurikas Emajõgi“

Loodusteadlased mägedes matkamas

Näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“

Näituse „Kaduvate liikide kannul“ visuaal

Näitus „Kaduvate liikide kannul“