Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja loodusteadused 220

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ning loodus- ja täppisteaduste valdkond tähistavad tänavu 220. aastapäeva. Muuseumile ja valdkonnale, mis on omavahel tihedalt põimunud ja seisavad ühtsete väärtuste eest, pandi alus aastal 1802. Loodusmuuseum ja loodus- ja täppisteaduste valdkond tähistasid 220. aasta täitumist 9.–14. mail. Vaata sündmuste salvestusi veebis!

Ajutine näitus

Näitus „Tolmeldamise võlu ja valu“ keskendub putuktolmeldajatele ja nende tähtsusele nii inimeste kui ka kogu planeedi jaoks. Näitusel on avatud läbi fotode ja interaktiivsete eksponaatide putuktolmeldajate rikkalik maailm, kus loodusehuvilisel külastajal ei jää muud üle kui imestust väljendada. Näitust saab külastada muuseumipiletiga kuni 2. oktoobrini.

Eesti III taksonoomiapäeva konverents „Elurikkuse digiteenused“

Eesti III taksonoomiapäeval võeti luubi alla elurikkuse andmete kättesaadavus. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja loodus- ja täppisteaduste valdkonna 220. aastapäeva sündmuste programmi kuuluv hübriidkonverents „Elurikkuse digiteenused“ toimus 14. mail kell 11–15 Oecologicumis ning otsepildis ERR Novaatori portaalis ja UTTV lehel. Vaata salvestust!

Näitus rohelises galeriis

Näitus „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel” pakub põnevat avastamist: välja on pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud ekspeditsioonide käigus kogutud esemetega. Näitust saab külastada TASUTA kuni 30. juunini.